• خانه
  • کارشناس رسمی دادگستری ارزیابی سیم کارت

کارشناس رسمی دادگستری ارزیابی سیم کارت

خرید و فروش سیمکارت‌های خط رند ، بازار قابل توجهی در کشور ما دارد . سیمکارت‌ها در حال حاضر به عنوان یک دارائی بسیار ارزشمند مورد توجه هستند به طوری که گاها سیمکارت‌هایی با قیمت‌های میلیاردی برای واگذاری به شرکت‌ها ، افراد ، ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف و یا برای فروش مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

دلایل متعددی را می‌توان به برای ارزیابی سیمکارت در نظر گرفت برای مثال ارزیابی سیمکارت‌ جهت تعیین میزان دارائی‌های یک شرکت و یا ارزیابی سیم کارت جهت تهیه ترازنامه مالی مهاجرت را می‌توان از جالب‌ترین و مهم‌ترین دلایل ارزیابی دانست. همواره شرکت‌های مختلف برای انجام تبلیغات و پیشبرد بهتر امور خود اقدام به دریافت و یا خرید سیم‌کارت‌های رند می‌کنند. این شماره تلفن‌ها دارای ارزش هستند و می‌توانند بخش اعظمی از دارائی آن شرکت هم محسوب شوند.

 

ارزیابی سیم کارت - جبارزاده

 

از دیگر موارد  قابل توجه در ارزیابی سیمکارت ارائه گزارش کارشناس رسمی دادگستری در خصوص میزان دارائی‌ها به محاکم است. همانطور که اشاره شد سیمکارت نیز به مثابه جزئی از اموال در نظر گرفته می‌شود که در محاکم رسمی و یا محاکم حقوقی و قضائی می‌توان از آن به عنوان یک مال قابل ارزش‌گذاری و ارزیابی استفاده نمود.

اینجانب سید نوید جبارزاده کارشناس رسمی دادگستری در حوزه ارزیابی اموال منقول در این خصوص به متقاصیان ارائه‌ می‌دهند و یا در صورتی که یک ارگان دولتی و یا یک شرکت قصد واگذاری و یا خرید و فروش و ارزیابی سیمکارت‌های خود را داشته باشد با استفاده از روش‌های مختلف و همچنین با توجه به دلایل ارزیابی خدماتی را به متقاضیان ارائه می‌دهند . از آن جا که یکی از مهم‌ترین این خدمات تعیین قیمت سیمکارت است در ادامه به تفصیل به این موضوع خواهیم پرداخت.

در ارزیابی سیم کارت عوامل بسیار زیادی دخیل هستند . کارشناس رسمی دادگستری موارد متعددی را می‌تواند ذکر کند که که ارزش یک سیم کارت را تا صد‌ها میلیون تومان هم تعیین ‌کند . موضوع تعیین ارزش و ارزیابی سیمکارت به دلایل مختلفی قابل توجه است چرا که معمولا افراد مایل هستند تا بهترین قیمت ممکن را برای خرید و یا فروش سیمکارت خود تعیین کنند.

 

ارزیابی سیم کارت - جبارزاده

 

کارشناس رسمی دادگستری قیمت گذاری سیم کارت

اگر شما قصد فروش سیم کارت خود را دارید، اولین نکته ایی که باید به آن توجه کنید موضوع قیمت گذاری است. در واقع درج قیمت منطقی به فروش بهتر و سریع‌تر سیم کارت شما بسیار کمک می کند . برخی از افراد تصور می کنند که درج قیمت خیلی ارزان و یا خیلی گران باعث فروش سریع تر سیم کارت می شود . در واقع این کار نه تنها موجب تردید فرد در برقراری تماس با شما می گردد؛ بلکه باعث عدم رقبت مشتریان به خرید از شما خواهد شد. در واقع قیمت گذاری یک کار تخصصی است و به شما کمک می کند تا قبل از هر نوع معامله‌ایی از قیمت سیم کارت خود در بازار مطلع شوید . مشترکین تمام اپراتور های فعال در ایران (همراه اول، ایرانسل، رایتل و تالیا) می توانند برای تعیین قیمت سیم کارت خود با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشورت کنند. در ادامه توضیح مختصری درباره ارزش گذاری سیم کارت ها به شما ارائه خواهیم داد.

عوامل تاثیر گذار بر تعیین قیمت سیم کارت

  • رند یا معمولی بودن سیم کارت : سیم کارت هایی با شماره رند با قیمت بالاتری به فروش می رسند.
  • تهران یا شهرستان بودن سیم کارت : یکی دیگر از دلایل مهم و موثر در قیمت سیم کارت این است که خط متعلق به کدام استان می باشد. جالب است سیم کارت‌های که مربوط به کلان شهر‌ها می‌باشند که گاها با اعداد مشترک با یک شهرستان هستند ؛ اما تا پنج برابر قیمت سیم کارت شهرستان‌ها می‌تواند ارزش داشته باشد. برای مثال می‌توان به سیم‌کارت‌های 0912 اشاره نمود.
  • نوع کد سیم کارت : منظور از کد سیم کارت، رقم ابتدایی است که بعد از پیش شماره قرار می گیرد. کد یک از بالاترین قیمت و کد 0 دارای کم ترین ارزش است. برای مثال سیم کارت دارای شماره 123 ارزش بیشتری نسبت به سیم کارت 023 خواهد داشت.
  • صفر یا کارکرده : یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر ارزش گذاری سیم کارت، صفر و کارکرده بودن آن است. سیم کارت صفر با قیمت بالاتری به فروش می رسد. گاها مشکلاتی چون زنگ خور بالای یک خط می‌تواند معضلاتی را برای خریداران ایجاد کند چرا که معمولا خطوط رند برای انجام تبلیغات و پرستیژ کاری خریداری می‌شوند و سیم کارت‌های کارکرده‌ چون احتمال زنگ خور بودن بالا توسط مشتریان قبلی را دارند ارزش به شدت پایینی نسبت به مشابه صفر آن خواهد داشت.

این که برای هر یک از عوامل فوق چه قیمتی تعیین می‌شود ، به عبارت بهتر برآورد قیمت یک خط بر اساس الگو‌های فوق تابعی از بازار موجود و ارزیابی کارشناس خواهد بود به همین دلیل در صورت نیاز به ارزیابی سیمکارت  و تهیه گزارش کارشناسی رسمی دادگستری جهت ارائه به ارگان‌ها و محاکم رسمی ، فروش سیم‌کارت و یا تهیه ترازنامه مالی می‌توانید با سید نوید جبارزاده کارشناس رسمی دادگستری جهت ارزیابی تماس حاصل نمائید.