• خانه
 • کارشناس رسمی دادگستری استحکام بنای مهد کودک و کودکستان

کارشناس رسمی دادگستری استحکام بنای مهد کودک و کودکستان

با توجه به قوانین و بخشنامه های صادره توسط وزارت آموزش و پرورش در راستای تاسیس و تمدید و همچنین تعیین نرخ شهریه ، ارزیابی اجاره بهای مهد کودک ،  کودکستان ها ملزم به ارائه تاییدیه استحکام بنای ساختمان توسط کارشناس رسمی دادگستری می باشد ؛ بنابراین کارشناس رسمی دادگستری در رشته راه و ساختمان با احتساب بعضی از فاکتور ها و با بازدید و بررسی قسمتی از بخش های ملک ، تاییدیه استحکام بنا را صادر می کند.

 

 

ضمناَ علاوه بر مهدکودک و مراکز پیش دبستانی ، مدارس غیرانتفاعی و مراکز فرهنگی و خانه سالمندان نیز ملزم به اخذ برگه استحکا بنا می باشند.

همچنین در پروژه هایی نظیر موارد زیر لازم است به طور حتم اقدام به اخذ این برگه توسط کارشناس رسمی دادگستری نمایبد تا بتوانید شروع به کار کنید:

 1. ملک هایی که قدیمی هستند و پایان کار ندارند.
 2. ایجاد تغییر در طراحی معماری و به طور کلی ساختار بنای قبلی ساختمان. این تغییر می تواند مواردی مثل اضافه کردن بخش، طبقه و یا حتی حذف بخش و طبقه ای در ساختمان مربوطه باشد.
 3. حذف ستون و دیوار برای بازسازیطراحی داخلی ساختمان از دیگر مواردی است که به دریافت برگه مجری استحکام بنا نیاز دارد.
 4. تغییر دادن کاربردی ساختمان، برای مثال تغییر کاربری یک ساختمان از حالت مسکونی به تجاری.
 5. تغییر مهندس ناظر قبلی.
 6. برای افزایش اعتبار پروانه ساخت ساختمان

مدارک مورد نیاز برای دریافت برگه استحکام بنا :

برای دریافت برگه استحکام بنا و ارزیابی اموال مهد کودک ، مالک و یا موسس باید مدارک زیر را به کارشناس رسمی دادگستری تحویل دهد تا کارشناس به بررسی مدارک و تشکیل پرونده بپردازد. این مدارک عبارتند از :

 • کپی سند ملک
 • کپی مدارک شناسایی مالک، پیمانکار رسمی یا نماینده قانونی
 • گواهی پیشین پایان کار ملک مورد نظر
 • تصاویری از وضعیت فعلی ساختمان

فرم استحکام بنای مهد کودک و پیش دبستانی :

موارد مورد نیاز جهت درج در فرم استحکام بنای مهد کودک و پیش دبستانی مواردی از قبیل پلاک ثبتی ،  مساحت ساختمان ، نام مالک ، نوع ملک ، نشانی ملک ، برخورد با حریم ، کاربری و پهنه بندی زمین ، کاربری ساختمان ، مساحت ساختمان ، زمین اصلاحی و برخورد ملک با طرح ، نوع سازه ، تاسیسات ، آسانسور و غیره می باشد.

 

جهت دانلود فرم کلیک کنید 

فرم_استحکام_بنای_کارشناسان_دادگستری